Neden Dijital Telsiz Sistemleri?

Gelişmiş özelliklere sahip MotoTRBO™'ya geçtiğinizde, yükseltilmiş kapasiteye, entegre veri uygulamalarının inanılmaz bir serisine, olağanüstü ses kalitesine, yükseltilmiş batarya kapasitesine sahip olacaksınız.

MotoTRBO™, araç ve el telsizleri, tekrarlayıcılar aksesuarlar, uygulamalar ve servis hizmetlerinde, çalışma alanında ve çalışanlarınıza mükemmel bir şekilde uyarlanabilecek kapsamlı bir iletişim çözümüdür.

MotoTRBO™ Sistemleri ve Avantajları;

1- Düşük Maliyet

İkinci bir arama için, 2.ci bir tekrarlayıcıya ihtiyaç yoktur. Dijital sistem altyapı maliyeti, FDMA altyapı maliyeti’nin yarısı kadardır.

2- Güvenli Kullanım

Yanıcı gaz, buhar, veya yanıcı toz ortamlarında etkin kullanım için tamamen güvenli seçenekler sunar.

3- Aksesuar Seçenekleri

MotoTRBO telsizleri kulaklık, batarya, şarj, taşıma ve montaj aksesuarları ile tam bir deneyim sunmaktadır.

4- Yüksek Batarya Ömrü

Analogdan dijitale kolay geçiş sağlar çünkü her iki mod da çalışabilir. Aynı zamanda % 40 daha fazla batarya ömrü ile daha güvenilirlik.

5- Aktarma Kontrolü

Kritik iş uygulamaları örneğin gereksinim olduğunda öncelikli görüşmeniz için aktarma iletişimini keser.

6- Yüksek Dayanıklılık

Suda ki dayanıklılık ve güvenilirlik uygulamalarında ABD Askeri ve Motorola Standartlarına uygun IP57² uygulanmaktadır.

7- Uzun Kullanım

Motorola'nın lider IMPRES ™ pil teknolojisi, şarj ve ses aksesuarları ile daha uzun konuşma süresi ve daha net ses mümkündür.

8- 2 Kat Çağrı Kapasitesi

TDMA (dijital) teknoloji sayesinde bir frekans lisans fiyatı ile analog telsizlerin iki katı çağrı kapasitesi sunar.

9- Ortam Yalıtımı

Sesli iletişimde statik ve gürültüden uzak iletişim imkanı sunar.


İhtiyaca Uygun MotoTRBO™ Dijital Telsiz Sistemleri

MotoTRBO™ dijital telsiz sistemleri çeşitli özelliklere göre IP Site Connect, Capacity Plus ve Linked Capacity Plus olmak üzere kendi içinde üç gruba ayrılmaktadır.

Zimer Group olarak dijital telsis sistemlerindeki uzmanlığımızı sizinle paylaşıyor, ücretsiz olarak yaptığımız ön keşif ile çalışma sahanıza göre ihtiyacınız olan MotoTRBO™ telsiz sistemini belirleyerek kurulumunu yapıyoruz.

Kurulum sonrası sağladığımız tam destek ile sisteminizin sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlıyoruz. Yan menüden sunduğumuz dijital sistemleri inceleyebilir, çalışma prensipleri hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Dünyanın Herhangi Bir Yerinde Herhangi Bir Çalışana Ulaşmak

MOTOTRBO™ digital telsizlerle en yakındaki yol ekibinizi başka bir ildeki görev alanına sevkedebilir veya dünya genelindeki üretim tesislerinizle konuşabilirsiniz. MOTOTRBO IP Site Connect, MOTOTRBO telsizlerle coğrafya ne olursa olsun 100 kişiye kadar insanı kolayca ve sorunsuz bir şekilde birbirine bağlar. Motorola IP Site Connect

IP Site Connect ile , birden fazla tekrarlayıcıyı birbirleri ile bağlayarak bir IP ağı üzerinde kapsama alanınızı genişletebilirsiniz. Kanal değiştirmeden kesintisiz ses ve veri iletişimi sağlarsınız. Çalışanlarınızın dağlık arazi, yüksek binalarda veya dağınık bölgelerde çalışmasının bir önemi olmayacaktır.

MOTOTRBO™ telsiz sistemi ile şimdi kapsama alanınızı çabuk bir şekilde genişletebilirsiniz. İhtiyacınız olan tek şey, onları daha güvenli ve verimli çalışmalarına yardımcı olabilmek, iyi bir iletişim için kapsama alanını genişletmek, işgücünü daha iyi sağlamak için bir IP bağlantısı.

MotoTRBO™ Ip Site Connect Sistem Özellikleri

- Sorunsuz 15 tekrarlayıcı ve 100 kişiye kadar bağlantı.

- Birden fazla tekrarlayıcı bağlantısı ile geniş alan ağı oluşturmak.

- Dağınık lokasyonlarda veya bir tek alanda birden çok tekrarlayıcı ağı.

- Kanal değiştirmeden, siteden siteye kesintisiz dolaşım imkanı.

- Binalar, dağlar ve diğer fiziksel engellerin etkisini ortan kaldırır.

- Dağınık coğrafi lokasyonlar arası iletişim.

Ip Site Connect'in Sağladığı Avantajlar

1. Kesinti Olmadan Bilgi Paylaşımı

Şehir geneline yayılmış servis ağı olan eğitim kurumu musunuz ? Bulunduğu alanda birçok bina arasında sürekli kapsama alanı arayan bir hastane misiniz ? Veya kilometrelerce ötedeki tesisleri ile iletişim kurmak isteyen bir imalatçı mısınız ? Bir bölgedeki erişimi arttırmak veya coğrafi olarak dağınık alanları birleştirerek geniş bir kapsama alanı yaratmak IP Site Connect ile mümkündür. Birden çok tekrarlayıcıyı birbirlerine bağlayarak IP ağı üzerinden çalışan sistemle çalışanlar arası iletişimi sağlayabilirsiniz.

Filonuzun yolda dikkatini dağıtmadan onlara talimat mı vermek istiyorsunuz, çöken enerji hattı için ekip mi yönlendireceksiniz , veya çalışanlarınızın telsizleri üzerinde iş emri ,sipariş makbuz düzenleme erişim hakkı mı vereceksiniz ?

IP Site Connect yalnızca çalışma ekibinizin ses iletişimini arttırmakla kalmaz, kolay ve çabuk bir şekilde veri paylaşımı da sağlar text mesajı, GPS konum izleme, iş emri makbuzları ve daha fazlası.

2. Geniş Kapsama Alanı

Çöken enerji hatlarının onarımında, su sistem arızalarının giderilmesinde, şehir içinde yaygın teslimat ağında çalışan personellerinizle ihtiyacınız olan geniş alan iletişiminizi IP Site Connect, tekli üniteleri birbirleri ile bağlayarak bir IP ağı üzerinden kesintisiz bir şekilde sağlar. Siz ve ekibinizin iletişimde kalması için işi nereden yaptığınız önemli değildir.

Bir sonraki lokasyonun neresi olacağı konusunda onları bölmeden kısa mesaj ile bilgi iletebilirsiniz, ya da en yakın arıza ekibini GPS konum izlemeden tespit ederek çabuk bir şekilde sorunu zamanında çözebilirsiniz.

Çalışanlarınıza ellerindeki işe odaklanmaları için yardımcı olacak ilave özellik otomatik site dolaşım özelliğidir. Bu özellik kanal değiştirmeden kapsama alanı boyunca iletişim sağlayacaktır.

3. Tek Merkezli Kapsama

Birden fazla binaya sahip büyük bir tıp merkezi, veya çok katlı yüksek bir otel binanız varsa IP Site Connect sayesinde bütün güvenlik ve bakım personeli birbirleri ile bir lokasyondan bir lokasyona konuşabilirler. Tünel, bodrum , çok katlı otopark yapısı , metal yapı, beton bina, zemin altı , veya üst kat …tüm bu değişik alanlar boyunca kapsama alanı geçmişte olduğu bir girişim sorunu olmaktan çıkacaktır.

IP Site Connect bu binalarda , alanlarda kapsamayı arttırır. IP Site Connect bilgisayar sisteminiz üzerindeki bir IP ağı üzerinden bağlanılmaktadır. Çalışma alanlarınıza stratejik olarak yerleştirilecek tekrarlayıcılar , çalışanların ses ve veri iletişimini hızlıca gerçekleştirecek işlerini daha verimli ve güvenli yapmalarını sağlayacaktır.

4. Dağınık Alan Kapsama

IP Site Connect , dünyanın herhangi bir yerindeki MOTOTRBO sistemlere erişiminizi sağlar. Eğer Kuzey Amerika merkezli bir üretim planlıyorsanız, mühendisler, taşıyıcılar , imalatçılarla gerçek zamanlı iletişim kurabilirsiniz. Coğrafi olarak ne kadar farklı lokasyonlarda da olsanız 14 kadar yere ( depo, dağıtım merkezi..vb ) San Francisco ‘ dan Shanghai’ ya sorunsuz bağlanabilirsiniz.

Farklı coğrafyalardaki insanlara sorunsuz bağlanabilir, bilgi gönderebilir, ekran paylaşımı, teslimat kontrol, GPS ile varlık kontrolü veya kısa mesaj güncellemeleri ile işlerinizde verimililği artıracak ve üretimdeki duraksamaları minimize edeceksiniz.

Birçok Personel İle Kolayca İletişimde Kalın

Çalışanlarınızın rekabet gücünüzü korumak için bugün her zamankinden daha fazla verimli olmaları gerekir. Bir limanda taşınacak gönderiler, bir tatil tesisindeki bakım işlerinin yönetimi, ya da büyük bir spor kompleksine hizmeti verilmesi gibi. Bodrum katında ısıtma sisteminin tamiri, ya da teslimat masasında duran nakliyesi tamamlanmamış yük tüm bunların hepsinin kritik olarak ses ve veri iletişimi ile işlemlerinin sağlanması gerekir.

Motorola Capacity Plus

MOTOTRBO™ verimli bilgi paylaşımı sağlar. Digital iletişim sisteminde en son dijital teknolojiyi , telsiz işlevi ile birleştirmektedir. Artan iletişim ihtiyaçlarınızı karşılamak için artan kapasite ile hizmet vermekte, sorunsuz ses ve veri iletişimini ise entegre bir şekilde kullanımı kolay gelişmiş özelliklerle birlikte sunmaktadır. Çalışanların iletişimde olması gerektiğinde MOTOTRBO onları üstün ses kalitesi ve uzun batarya ömrü ile iletişimde tutar.

MOTOTRBO™ Capacity Plus, bu güçlü performansı uzatır ve verimliliği sağlar. MOTOTRBO™ telsiz sisteminin kapasitesinin genişletmek için tek siteli dijital trunk sistem çözümleri uygun maliyeti öngörmektedir. Çok sayıda personelinize, oldukça geniş hacimli ses ve veri iletişimi anında net ve sürekli olarak sağlayabilirsiniz.

MotoTRBO™ Capacity Plus Sistem Özellikleri

- Analog kapasitesinin 5 katı, analog trunk sisteminin 3 ve dijital MOTOTRBO sistemin 2 katı kapasite.

- 12 dijital ses kanalı, 24 özel veri kanalı ve 1.200 telsiz kullanıcısına kadar bağlantı bağlantı imkanı.

- Kendi temponuzda, analog ve dijital yetenekleri sayesinde dijital teknolojiye geçiş kolay olacaktır.

- Aynı anda tüm personelinizle iletişim kurabilme imkanı.

- Ses ve veri uygulamalarının entegre edilmesi.

- Aynı sistem üzerinde, GPS özellikli yer hizmetleri, kısa mesaj, telemetri, iş emri biletleri ve daha fazlası.

Capacity Plus'ın Sağladığı Avantajlar

1. Ekstra Frekans Olmaksızın Bilgi Alışverişi

Capacity Plus’la, kritik iş bilgilerinizi iletirken MOTOTRBO sisteminizi tam kapasite ile optimize ederek genişletebilirsiniz. Ve bunları ilave altyapı satın alma maliyeti ve sıkıntısı olmadan yapabilirsiniz.

Capacity Plus, yeni bir frekans ilave etmeksizin 1200 kullanıcıya kadar ses ve veri iletişimini akıllı yazılım çözümleri ile sunar. Tüm çalışanlarınız aynı sistem üzerinde, sesli iletişim ve veri paylaşımı gibi bilgi alışverişi yapabilir. Müşteri hizmetlerinden iş emri biletleri , üretim bandından kısa mesaj, ya da liman boyunca konum güncellemeleri gibi.

2. Daha Verimli ve Daha İyi İletişim

Spor Arenası, Kongre merkezi, SPA tesisi, ya da AVM bu gibi işletme ve kampus alanlarında ne kadar çok grup senkronize bir şekilde çalışır ? Capacity Plus bir düğmeye basarak daha verimli ve daha iyi iletişim sağlar . Capacity Plus dijital iletişimini 12 ses ,24 veri kanalı ile 1200 kullanıcıya kadar genişletir.

Çalışanlarınız sesli iletişim için 12 konuşma kanalı kullanırken, ekstra 24 özel veri kanalı ile hızlı ve güvenilir bilgi paylaşımını GPS üzerinden iş emri biletleri koordine etmek üzere kullanabilir. Tesis boyunca nereye giderlerse gitsinler onlara ulaşabilirsiniz. Bu onları daha güvenli ve faydalı yapar. Ve işleriniz de daha çabuk ve daha verimli olmasını sağlar.

3. Çalışma Şeklini Değiştirmek

Bağlantınız iş gücünüzle daha iyi ise, onları hızlı bir şekilde müşteri taleplerinize yönlendirmek ve bekleyen işleri ve onarımları tamamlamak daha kolay olacaktır. Çünkü, Capacity Plus tek bir cihazda son derece net bir ses ve veri iletişimini kolaylıkla sağladığı için, kalabalık ya da yüksek sesle çalışan üretim hattındaki makine yakınında, tesis boyunca personelinizle net bir şekilde konuşabilirsiniz.İlave olarak üretim seviyelerini kısa mesaj olarak alabilir, ve GPS konum izleme ile çalışanlarınızın yerini daha hızlı tespit edebilirsiniz.

Yüksek kapasiteli tek bir siteli çözüm çalişma şeklinizi temelden değiştirecektir. Çalışanlar telsizleri üzerinde yeralan iş emri uygulamalarına erişerek daha hızlı sürede müşteri taleplerini cevaplandıracaklardır. Müşteriye daha iyi hizmet için yüksek öncelikli bir sipariş için kısa mesaj göndererek durum güncellemesi yapmak, veya acil durumlara daha hızlı yanıt vermek için bir güvenlik personelini bir olay için hızlıca yönlendirebilirsiniz. Capacity Plus çok ihtiyaç duyduğunuz artı bir iş yapma şeklidir.

4. Kendi Hızınızda Geçiş

İletişim sistemlerinde bir değişiklik sırasında işlerin sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlamak çok önemlidir. MOTOTRBO telsizlerin oldukça esnek olmasının nedeni budur. Mevcut LTR® veya PassPort® bir opsiyon kartı yükseltmesi ile analog trunk sisteminde çalıştırmak için yapılandırılabilir.

Dijital trunk sistemine geçmeye hazır olduğunuzda sadece bir Capacity Plus yazılım yükseltme ile her seferinde bir grup veya bir departmanınızı kendi şartlarınıza uygun olarak geçişlerini sağlarsınız.

Temel Özellikleri İle İş Gücünüz Daha Mükemmel

Siz ve ekibiniz nerede olursanız olun, teslimat - dağıtım işi yapıyorsanız ya da yol inşaatları, elektrik arızaları, öğrenci taşıma işleri gibi hizmetlerinizde sürekli hareket halinde iseniz, ekibinizle MOTOTRBO™ Linked Capacity Plus multi-site digital sistemler sayesinde kolay, ve ekonomik bir şekilde iletişime geçebilirsiniz.

Motorola Linked Capacity Plus

Linked Capacity Plus uygun maliyetli bir çözüm sistemidir. İşteki ihtiyaçlarınızı temel özellikleri ile karşılayacak sistemlerdir. Entregre ses ve veri iletişiminde bir tek alanda veya geniş bir alanda ayrı ayrı ağ kontrolü yapmadan sağlar.

Ekipleriniz sahada birbirleri ile görüşmek veya ofisle temasa geçmek istediklerinde Linked Capacity Plus veri uygulamaları sayesinde kısa mesaj gönderebilir, iş emri makbuzu oluşturabilirler. Bu sayede daha verimli ve güvenli çalışırlar.

MotoTRBO™ Linked Capacity Plus Sistem Özellikleri

Her bir sitede 6 trunk'a kadar (ses ve veri), 3 dönen veri tekrarlayıcı.

Lokal konuşma grup aramaları, yalnızca lokal kurulmuş aramalar için.

Geniş alan konuşma grup aramaları, sitelerin bir grubu ile ilişkili.

Yüksek kapasiteli IP ağı üzerinden, tekli siteleri birbirleri ile linklemek.

Maksimum 12 konuşma yolunu kullanarak bir siteden 5 siteye kadar dijital iletişim.

Ek donanım gerektirmeden kolay kullanım.

Gelişmiş GPS, normal veri dönüşü.

Ölçeklenebilir, sistem kullanımı kolay.

Linked Capacity Plus'ın Sağladığı Avantajlar

1. Nereye Giderseniz Gidin İletişiminiz Olacaktır

Herhangi bir yerde vardiyadaki çalışanlarınızla iletişim Linked Capacity Plus ile mümkündür, 5 alanı birbirleri ile bir IP ağı üzerinden bağlayarak geniş bir kapsama alanı oluşturur. Sonuç sürekli ve güvenilir bir kapsama olacaktır.

Örneğin büyük bir yolcu, nakliye, veya servis servis taşıma şirketi iseniz, ne kadar farklı yerlerde de olsalar şoförlerinizle görüşebilirsiniz. Vardiya değişim programlarını, araç takip ile araç değişim yerlerini kısa mesaj kullanarak kendilerini bildirebilirsiniz, personeliniz hareket halinde iken kanal değiştirmeden, otomatik olarak dolaşım yerlerini öğrenecektir.

2. Daha Verimli Bir Şekilde, Daha Fazla Kişiye Ulaşın

İletişim gereksinimleriniz ölçülebilir. Linked Capacity Plus nerede olurlarsa olsun daha fazla çalışanınızın kapsama alanını bir düğmeye basarak genişletir. 3 alanın her birinde 12 ses kanalı 1200 telsize kadar görüşme veya 15 alanın her birinde 6 ses kanalı 600 telsize kadar görüşme imkanını, digital sistem sunmaktadır. Bu sistem kamusal alanlar, nakliye şirketleri, okul bölgeleri, tatil köyleri için idealdir.

Her bir konuşma kanalına ilave olarak 6 data kanalı ilavesi daha hızlı bilgi paylaşımı sağlar. Aracın kesin yerini belirlemek için izlemeyi kullanın, veya iş emrini personelinize programlayın veya iş tamamlandığında teyit edin. Anında ve kolayca daha fazla çalışana ulaşarak daha verimli ve güvenli çalışabilirsiniz.

3. Akıllı Uygulamaları İle Verimlilikte Artış

Linked Capacity Plus ‘la cep telefonunuzdan işlerinizi yönetmek bu kadar kolay ve verimli olmamıştı. Şimdi ise, çalışanlar için tasarlanmış entegre veri uygulamaları ile gerçek zamanlı verilere ulaşacaksınız. Sesli iletişim uygun olmadığında veya rahatsız edici olduğunda bilgileri kısa mesaj ile paylaşabilirsiniz.

Entegre GPS izleme ile aracın yerini hızlı bir şeklide bularak mobilçalışma ekiplerinizi yönlendirebilirsiniz. Digital telefon güncellemeleri ile sabit ve el telsizi veya cep telefonu arasında sorunsuz iletişim sağlarsınız.

4. İş Yeri Alanında Güvenliğin Arttırılması

Daha güvenli bir çalışma alanı yaratılmak istenildiğinde Linked Capacity Plus bunu sağlayacaktır. Gerekli ve acil durumlarda çalışanların merkeze gönderecekleri acil yardım çağrılarına öncelik vererek mevcut iletişimi kesme özellkilerine sahiptir. Gelişmiş gizlilik özelliği sayesinde ise kapsama alanı boyunca telsiz ayarlarınızı değiştirmeden ihtiyatlı ve sorunsuz bir şekilde bilgi paylaşmanızı sağlar.

Kritik iş uygulamaları ile işçi güvenliğini arttırırsınız. GPS lokasyon saptama özelliği ile devre dışı kalan servis aracının yerini tespit edebilir, bakım onarım ekibi yönlendirebilir, veya çalışanınız nerede olursa olsun yaralı olması durumunda yerini tespit edebilir yardım yönlendirirsiniz.

5. Kendi Bütçenize Göre Geçiş Kolaylığı

MOTOTRBO telsizler oldukça esnektirler, bu telsizleri mevcut LTR® veya PassPort®² analog trunk sistemde çalıştırmak için yapılandırabilirsiniz. Dijital sisteme geçmek istediğinizde, tümünü basit bir yazılım programı ile dönüştürebilirsiniz.

Kendi koşullarınıza göre geçişleri yapabilirsiniz. Bir seferde bir grubu, veya bir departmanı digital sisteme geçirtebilir ve bütçenizin izin verdiği ölçüde yeni ekipman maliyetini de yayabilirsiniz. Kapasiteniz ve kapsama ihtiyaçları değiştikçe, başka bir MOTOTRBO sisteme geçebilirsiniz.